
Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Mar.2022, 15:25
OPSADNO STANJE ISPRED SPECIJALNOG SUDA: Nevolju i Miljkovića sprovode u MARICAMA, svuda žandarmi sa dugim cevima
Prema nezvaničnim informacijama Belivuk, zvani Velja Nevolja i Miljković nisu transportovani jer su oni u pritvoru u zgradi Specijalnog suda.
Uz jake mere obezbeđenja sudske straže i Žandarmerije pripadnici grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića sprovode se maricama u Specijalni sud u Beogradu gde treba da im se održi pripremno ročište pred suđenje za pet ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje.
Ispred suda >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << su pripadnici Žandarmerije sa dugim cevima, i veliki broj medijskih ekipa, koje, međutim, neće moći da prate ovo ročište jer je zatvoreno za javnost.
Podsetimo, planirano je da se ročište održi još i 10. i 11. marta.
Zakonik o krivičnom postupku propisuje da je ročište zatvoreno za javnost, tužilac će izložiti optužnicu, okrivljeni se o njoj izjašnjavaju, obrazlažu se dokazi koji će biti izvedeni na glavnom pretresu. Trebalo bi da bude poznato i kad počinje glavni pretres.
Tužilaštvo za organizovani kriminal tvrdi da su Belivuk i Miljković stvorili plan da se pod paravanom navijačke grupe "Principi" sprovode otmice i ubistva pripadnika drugih kriminalnih grupa.
Njih dvoje se smatraju važnim članovima kriminalnog "kavačkog klana" koji je u ratu sa "škaljarskim".
Nastavak na SrbijaDanas.com...
LICE SAKRIO KAPULJAČOM, NAOČARIMA I MASKOM! Pogledajte Veljinog vojnika Šeprtlju - evo koja je bila njegova uloga (FOTO)
Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Mar.2022
Vladimir Dimitrijević, koji se optužnicom tereti da je za klan Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, prodavao narkotike i koji se brani sa slobode došao je danas na suđenje u Specijalni sud u Beogradu masikran od glave do pete i sav u crnom!..Belivukov vojnik se tereti za udruživanje radi vršenja...