OPREZ: Stigla je nova OPASNA igrica!

Izvor: Mondo, 15.Avg.2018, 11:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OPREZ: Stigla je nova OPASNA igrica!

Posle "Plavog kita", opasne igre zbog koje je nekoliko stotina dece u svetu izvršilo samoubistvo, a imala je "fanove" i u Srbiji, pojavila se nova igrica "Momo".

Foto: YouTube/printscreen/Momo Full Playthrough Gameplay

"Momo" se širi preko popularne aplikacije WhatsApp.

Posledica igranja te igre takođe može da bude i samoubistvo, ukazuju stručnjaci.

Naime, igirca počinje tako što se korisnici izazivaju da kontaktiraju s Momom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << likom žene zastrašujućeg, uznemirujućeg izgleda, s veoma krupnim očima, za koju se smatra da je inspirisana horor lutkom japanskog umetnika Midorija Hajašija, koji, inače, nema nikakve veze s igricom.

.@eOman_ITA issued this warning about the #MomoChallenge in #Oman: https://t.co/P7BcJ3UCMg#مومو

— Times of Oman (@timesofoman) August 15, 2018

Mediji prenose da nakon što deca kontaktiraju s Momom, zadaje im se serija ozbiljnih izazova, a ukoliko neki odbiju, sledi kazna, i na telefon počnu da im stižu preteće poruke i zastrašujuće fotografije.

Tvorac smrtonosne igre Plavi kit: "Čistim društvo"

Bizarna igrica prijavljena je u Argentini, Meksiku, SAD, Francuskoj, Nemačkoj, Latinskoj Americi, a počela je da se širi i po Evropi, pa nije isključeno da postane opasnost i za decu u Srbiji.



Izvor: YouTube/yamimash

Sumnja se da je upravo ova igrica povezana sa samoubistvom dvanaestogodišnje devojčice iz Argentine.

Jasmina Andrić iz Istraživačkog centra za odbranu i bezbednost upozorava roditelje da obrate pažnju šta im deca rade na Internetu.

OPREZ: Dečak iz Velike Plane igrao "Plavog kita"!

"U Latinskoj Americi i još nekim zemljama pojavila su se zvanična saopštenja policije u vezi s igricom 'Momo'. Neophodno je konstantno upozoravati mlade na takve opasnosti. Zastrašujuće je što te igrice igraju deca koja nemaju ni 15 godina, što toliko veruju internetu i što rade to što im je naređeno. Rizikuju i ugrožavaju svoj život", rekla je Andrić za "Kurir".

Kriminolog Zlatko Nikolić kaže da pametni telefoni i internet omogućavaju raznim bolesnim likovima da se iživljavaju na određeni način, najčešće kroz ovakve igrice.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.