Izvor: B92, 09.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OMERAGIC: ZASTO RAZLICITI KRITERIJUMI?
Posle izjave republickog premijera Zorana Djindjica da u Vladu Srbije, kao ministar, treba da udje predstavnik bosnjackog naroda koji je vanstranacka licnost, potpredsednik koalicije "Lista za Sandzak" Bajro Omeragic je izjavio da Vlada treba da se podseti kako je prosla prethodna vlast, sklona da sama sebi bira predstavnike manjina, javlja u nedelju Sanapres. "Zalosno je sto za izbor ministra iz redova madjarskog, bosnjackog i albanskog naroda vaze razliciti kriterijumi", ocenio je Omeragic. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << On je rekao da se ne postavlja pitanje legitimiteta potpredsednika Vlade Srbije Jozzefa Kase, cija stranka ima vlast u opstinama gde su Madjari u vecini, niti gradonacelnika Preseva Rize Haljimija, koji insistira da se o mestu ministra razgovara posle lokalnih izbora na jugu Srbije, vec se to cini u slucaju "Liste za Sandzak", mada je ona ubedljivo osvojila lokalnu vlast u sandzackim opstinama gde Bosnjaci predstavljaju vecinsko stanovnistvo. "Zasto se samo u Sandzaku pominju razlozi da treba konsultovati udruzenja proizvodjaca ptica-pevacica, leptir-masni i sombrero-sesira? U politickom zivotu postoji jedan jedini kriterijum, a to je kriterijum izborne kutije. Hajde da prebrojimo odbornike u opstinama, da vidimo ko ima koliko odbornika i ko je dobio glasove", izjavio je Omeragic iznevsi misljenje da Djindjica neko pogresno savetuje, prenosi Fonet.









