Izvor: B92, 02.Jan.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OLBRAJT ZA DALJE PRISUSTVO AMERICKIH TRUPA NA KOSOVU

Americki drzavni sekretar Medlin Olbrajt izrazila je nadu da administracija Dzordza Busa nece odustati od obaveza Vasingtona u inostranstvu preuzetih za vreme Klintonovog mandata i da ce uvideti da je neophodno odrzati stepen americke angazovanosti u Jugoslaviji. Kako prenosi SRNA, u oprostajnom intervjuu Asosiejted presu 20 dana pre isteka mandata, Olbrajt je iznela ocenu da je "upotreba sile bila presudna za postizanje mira na Balkanu". "Klinton ne samo da je uvideo vaznost ujedinjenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Evrope, vec i da je dovodjenje Balkana u red neophodno za nase odnose sa Rusijom i Bliskim Istokom. Pokazalo se da je upotrebom sile na Balkanu taj posao obavljen. Nadam se da ce nova administracija shvatiti da je to bila velika pobeda za Evropu, a samim tim i za nas", rekla je Olbrajt. Prema njenim recima, kad god su SAD pokazivale uzdrzanost, uzasi su se dogadjali, a kad god bi se ukljucile bilo pruzajucu otpor, bilo direktno, stvari bi se menjale na bolje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.