Izvor: B92, 22.Dec.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OKRUGLI STO O POVRATKU IZBEGLICA

Novi Sad -- Ucesnici okruglog stola na temu problemi povratka izbeglica iz Jugoslavije u Bosnu koji je odrzan u subotu u Novom Sadu ocenili su da se polozaj izbeglica u Jugsolaviji nije bitnije promenio ni nakon smene rezima Slobodana Milosevica, javlja dopisnik Radija B92 Dragan Gmizic. Potpredsednik regionalnog udruzenja za pomoc izbeglicama Vojvodine Radenko Popic izjavio je da se status izbeglica u Jugoslaviji nije promenio ni nakon proslogodisnjih demokratskih promena i ocenio da drzava >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ni dalje nema program za resenje problema izbeglih lica. Za razliku od Bosne i Hrvatske, odnos jugoslovenskih vlasti prema izbeglicama je nikakav, rekao je Popic. Fadil Badnjanovic iz vlade Tuzlansko-podrinjskog kantona zaduzen za povratak i repatriciju rekao je da povratak izbeglica u BiH nema alternativu i mora se sprovesti. On je kritikovao medjunarodnu zajednicu i domace predstavnike u BiH koji se bave pitanjima izbeglica da previse para trose na administraciju, na organizovanje okruglih stolova, donosenje deklaracija i slicno, i pozvao da se te pare usmere na one kojima su i namenjene.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.