Izvor: B92, 15.Mar.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OGLASILA SE JOS JEDNA EKSTREMISTICKA ORGANIZACIJA ALBANACA
Saopstenjem za javnost oglasio se u cetvrtak u Skoplju "Albanski nacionalni front za Iliridu" (ANFI) tvrdeci da je doslo vreme za "odlucujuci okrsaj protiv slavomakedonaca i svih koji eksploatisu i terorisu albanski narod". Ta organizacija, koja se i ranije oglasavala, najavljuje napade na celoj teritoriji Makedonije, "u kojoj se ubijaju, zatvaraju i masakriraju najbolji sinovi albanskog naroda". U saopstenju, koje objavljuje skopski list Dnevnik, ANFI naglasava da su njena meta i svi kolaboracionisti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz redova Albanaca koji saradjuju sa vlastima i ucestvuju u teroru nad pripadnicima albanskog naroda u Makedoniji. Pored ANFI, oglasila se i Oslobodilacka nacionalna armija (ONA) koja je preuzela odgovornost za napade na severu zemlje, uz kosmetski deo makedonsko-jugoslovenske granice, prenosi Tanjug.










