Izvor: B92, 01.Dec.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OD SUBOTE PONOVO TIR U JUGOSLAVIJI

Beograd -- Jugoslavija od subote primenjuje TIR-konvenciju koja omogucava transport robe preko granica bez carinske kontrole i otvaranja teretnog dela kamiona. Direktor Savezne uprave carina Vladan Begovic kaze da ce olaksice TIR-sistema vaziti samo u Srbiji i da Kosovo i Crna Gora nisu ukljuceni. "Ocekujemo da ce nasa zemlja, s obzirom i na svoj polozaj, biti izuzetno znacajna tranzitna zemlja. To ce imati velikog efekta ne samo na nas, nego i za zemlje u okruzenju", kaze Begovic.

Jugoslovenskim medjunarodnim prevoznicima TIR-plocice ce izdavati Privredna komora Jugoslavije, koja je procenila da ce joj u prvoj godini biti potrebno 8.000 komada.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.