Izvor: B92, 25.Okt.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OD FEBRUARA POVLASTICE MADJARIMA U DIJASPORI
Novi Sad -- Od februara iduce godine Madjari koji zive van granica Madjarske moci ce da koriste povlastice koje im pruza "statusni zakon", izjavio je drzavni sekretar Ministarstva inostranih poslova Madjarske Zolt Nemet budimpestanskom listu "Madjar nemzet", prenosi "Madjar so".
On je procenio da postupak dobijanja madjarske legitimacije nece zahtevati vise od mesec-dva i naveo da prekogranicne zajednice Madjara u najkracem roku treba da obrazuju organizacije za preporuke, kako >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bi primena Zakona o Madjarima u susednim drzavama mogla da pocne 2. januara 2002. Kako pise "Madjar so", u sredu je u Subotici odrzana osnivacka skupstina Udruzenja gradjana "Concordia Minoritatis Hungaricae" kao organizacije koja ce izdavati preporuke onima koji iz Vojvodine budu zatrazili madjarske legitimacije i u kojoj su predstavnici crkava, civilnih organizacija i dve politicke stranke Madjara u Vojvodini, uz otvoren poziv trima preostalim madjarskim strankama koje se dosad nisu prikljucile ovoj inicijativi Privremenog nacionalnog saveta vojvodjanskih Madjara.








