Izvor: B92, 05.Avg.2010, 00:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"O rezolucijama po redu podnošenja"

Njujork -- Generalna skupština UN će na septembarskom zasedanju glasati o rezolucijama po redu podnošenja, izjavio za "Politiku" portparol predsednika GS Žan Viktor Nkol.

Nkol je rekao da bi, u slučaju da postoje dva nacrta rezolucije o istom pitanju, usvajanje prve značilo odbijanje druge, ali i da sve zavisi od podnosilaca.

"Oni mogu da odluče da li će da povuku svoj nacrt ili će da traže ponovno glasanje", rekao je Nkol, portparol predsednika 65. zasedanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najvišeg tela UN, Švajcarca Jozefa Dajsa.

14. septembra ove godine, raspravljaće se i o rezoluciji koju je Srbija podnela o Kosovu i Metohiji, posle savetodavnog mišljenja Međunarodnog suda pravde o jednostrano proglašenoj deklaraciji o nezavisnosti pokrajine.

Diplomata iz zapadnoafričke države Kamerun je kazao da podneti tekst rezolucije može da se menja, ali pod uslovom da se sa predloženim dopunama složi podnosilac dokumenta.

"U tom slučaju na dnevni red se stavlja revidirana verzija teksta. Ukoliko se podnosioci ne slažu sa predloženim amandmanima i o njima se može glasati pre nego što dođe do glasanja o originalnom prvobitnom tekstu nacrta", kazao je Nkol.

Prema portparolu, predsednik Generalne skupštine UN može da predloži i da neka rezolucija bude usvojena bez glasanja, u slučaju da je u prethodnim konsultacijama za zainteresovanim delegacijama uvideo da su se stavovi približili i da prvobitno različiti tekstovi postaju ujednačeni.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.