Izvor: RTS, 30.Avg.2013, 23:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Nušićijada" u Ivanjici
Svečano otvorena četvrta "Nušićijada" u Ivanjici. Predsednik opštine Milomir Zorić tradicionalno predao ključeve varošice u ruke Branislavu Nušiću, koga je glumio Milan Milosavljević.
Paradom u kostimima iz Nušićevog doba, proglašenjem fajronta u kafanama, kao i tradicionalnom predajom ključeva varošice Branislavu Nušiću, koga je glumio glumac Milan Milosavljević, od strane predsednika opštine Milomira Zorića, svečano je otvorena četvrta obnovljena "Nušićijada" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Ivanjici.
Novi "prvi čovek Ivanjice" zahvalio je predsedniku opštine na lakoj predaji vlasti i obećao da ništa neće menjati ni u ovom četvrtom mandatu, jer se ljudi nisu promenili, a u Srbiji, posebno u Ivanjici, teško ide bilo kakva promena. Milosavljević je, međutim, obećao Ivanjičanima i gostima Nušićijade tri kvalitetna dana kulture i zabave.
"Ove godine uspeli smo da napravimo reprezentativan program, tako da će na "Nušićijadi" biti viđeno sve ono što je najbolje u Srbiji", poručio je novoustoličeni počasni predsednik Ivanjice Nušić.
Pred početak "Nušićijade", sinoć je koncert održala grupa "Van Gog".
Večeras je na programu koncert Sergeja Trifunovića i novosadskog "Big benda", a sutra je veče narodne muzike posvećene Tomi Zdravkoviću, na kome će nastupiti Merima Njegomir, Snežana đurišić, Dobrivoje Topalović i Danka Stoiljković.
U pozorišnom delu programa na "Nušićijadi" nastupaju Petar Božović sa "Preslišavanjem", Gorica Popović sa monologom "Gospođa Milihbrot", Pozorište "Slavija" s predstavom "Vlast", "Srpsko narodno pozorište" iz Novog Sada s predstavom "Ujež", kao i "Kabare" Nebojše Dugalića.
Prvi put ove godine najmlađa publika je dobila svoji dečju scenu, na kojoj će se tokom tri festivalska dana prirediti zabavni i pozorišni dečji programi.
"Nušićijada" se ove godine održava u znaku dva jubileja - 180 godina od osnivanja varoši i isto toliko od nastanka prve ivanjičke škole. U tu čast organizovane su tribine, izložbe.
Manifestacija "Nušićijada" traje do 1. septembra, a cela varoš je pozornica na kojoj se odvija program ovog festivala.
Organizatori "Nušićijade" su udruženje graćana "Kudes", opština Ivanjica, Turistička organizacija i Dom kulture Ivanjice. Pokrovitelji festivala su Ministarstva kulture i finansija i privrede, Turistička organizacija Srbije i "Euprogres" - program evropskog partnerstva sa opštinama.






















