Izvor: RTS, 17.Nov.2014, 21:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nušić koji je napustio lektiru
Beogradska pozorišta su odigrala sve za ovu godinu planirane premijere Nušićevih komada, ili predstava o njemu. U Beogradskom dramskom je ovih dana bila praizvedba komedije "Tri klase i gospođa Nušić" Vladimira Đurđevića. Na sceni "Mira Trailović" Ateljea 212 premijera Nušićeve "Ožalošćene porodice".
Dramaturg Jelena Mijović, reditelj Marko Manojlović i ekstremno stilizovana gluma, odlika >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su Nušićeve "Ožalošćene porodice".
Upravnik Ateljea 212 Branimir Brstina kaže da Nušić, srpski roditelj smeha, svakako pripada tom pozorištu.
"Ima mnogo reditelja mlađe generacije koji zaslužuju da počnu da umetnički upravljaju Ateljeom, iako nisu u njemu stalno zaposleni, oni će učiniti da ja sagledam bolje šta bi Atelje trebalo da radi i kako da ide dalje", rekao je Branimir Brstina.
Izvedba u Beogradskom dramskom pozorištu je najblaže rečeno tanak tekst o mladom Nušiću, koji je vodviljskim uprošćavanjem režirala Milica Kralj.
Kada je imenovan novi upravnik Slobodan Ćustić, radovi su bili u toku, ali i on ostaje pri komediji.
"Upravo ovih dana Siniša Kovačević radi svoju jedinu komediju koju je napisao – 'Hotel Evropa' i tu će biti premijera pre Nove godine. To je neki moj rukopis kojim ja želim da pišem repertoar i plan ovog pozorišta", kaže Ćustić.
Roditelji, nastavnici, ovo su Nušići koji su napustili lektiru – da znate kada vodite decu u pozorište.








