Izvor: Danas, 21.Nov.2015, 00:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novih 1.100 kvadrata prostora
Predsednik Skupštine grada Požarevca Bane Spasović obišao je sa saradnicima u četvrtak početak radova na krovu radionice Tehničke škole "Nikola Tesla" iz Kostolca. Poseta je bila prilika i da se predstavnici grada na licu mesta upoznaju i sa ostalim inovacijama koje je rukovodstvo ove škole uvelo. Sami radovi na krovu koštaju nešto više od 8,8 miliona dinara i trebalo bi da učenicima i školi donesu višestruku korist.
- Reč je o 1.100 kvadrata prostora u kome >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << se obavljala praktična nastava, ali koji je imao problem sa prokišnjavanjem gotovo deceniju. Kada se radovi završe, oformićemo nove kabinete i jedan manji proizvodni pogon, u saradnji sa PD PRIM - kazao je Goran Nestorović, direktor ove škole, koji se i zahvalio lokalnoj samoupravi na odvojenim sredstvima.
U toku je izrada biznis plana koji bi pokazao šta je najisplativije da se u budućem pogonu proizvodi a učenici koji bi u njemu radili i ujedno sprovodili praktičnu nastavu, imali bi i određenu novčanu naknadu.Sve izrečeno je predsednik Spasović pohvalio i odmah obavezao direktora da pored krova pripremi zahteve ka gradskom budžetu i za ostale radove, te da pored nadležnih tela, i sam kontroliše rokove i kvalitet.
-Vidim da sve teče po planu, pa se nadam da će već 25. novembra, kada je predviđen završetak radova, prvi učenici uđu u radionicu, kazao je Spasović i dodao da je impresioniran novom konferencijskom salom i sveukupnim izgledom škole,




