Izvor: RTS, 03.Nov.2014, 09:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi vlasnik Železare do januara?
Izvršni direktor "Železare Smederevo" Bojan Bojković najavljuje da bi novi vlasnik fabrike trebalo da bude poznat početkom naredne godine.
Bojan Bojković je, gostujući u Jutarnjem programu RTS-a, rekao da se nadam da će "za Božić imati jako lepe vesti za Smederevo i celu Srbiju".
Podsetio je da je bitno da firma koja se javlja na poziv bude ozbiljna i dodao da je prvi uslov da se zadrže svi zaposleni.
Pored kompanije "Esmark", o kojoj se najviše >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << govori u javnosti, javljaju se i druge firme, napominje Bojković.
Bojković očekuje da u narednih pet godina kupac Železare samo u investicije, kakve su ulaganje u visoke peći, uloži oko 80 miliona dolara.
Cela Železara sada radi sa 30 odsto kapacititeta, a da je obrt kompanije je 320 do 340 miliona dolara, kaže Bojović i ističe da bi obrt kada bi se radilo s punim kapacitetom (kada bi radile obe visoke peći) bio oko 1,4 milijarde dolara.
Trenutni dug Železare je, kaže, oko 380 miliona dolara. Od toga su 260 miliona dugovi prema bankama, a 120 miliona prema dobavljačima.
"Ono što je dobro jeste da je najveći dug, dug prema državi. Odnosno država duguje državi", naglasio je Bojković.
SMEDEREVO: Novi vlasnik Železare do januara
Izvor: Kurir, 03.Nov.2014
Nadam da ćemo za Božić imati jako lepe vesti za Smederevo i celu Srbiju, kazao je izvršni direktor Bojan Bojković..BEOGRAD - Izvršni direktor Železare Smederevo Bojan Bojković kazao je da bi novi vlasnik trebalo da bude poznat početkom naredne godine..."Ja se nadam da ćemo za Božić imati...












