Novi poraz Juventusa

Izvor: Vesti-online.com, 17.Jan.2010, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa doživeli su novu blamažu u italijanskom prvenstvu pošto su poraženi na gostovanju u Veroni protiv Kjeva rezultatom 1:0 u meču 20. kola Serije A.

Jedini gol na meču postigao je Sardo u 33. minutu, čime je prekinuo niz Kjeva od četiri vezana neuspeha. Ovim porazom Juventus je i definitivno ispao iz trke za titulu prvaka, a pitanje je da li će Ćiro Ferara dočekati ponedaljak kao trener "stare dame".

Torineze je na trećem mestu pretekla Roma >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << koja je bila ubedljiva protiv Đenove 3:0. Dvostruki strelac bio je novopridošli Luka Toni, na asistencije Mirka Vučinića.

Jedini kandidat Intera u borbi za "skudeto", Milan, pregazio je na svom terenu poslednjeplasiranu Sijenu 4:0, a junak meča bio je Brazilac Ronaldinjo koji je postigao het-trik. Osim njega, u listu strelaca upisao se i Marko Borijelo.

Atalanta je pobedila Lacio 3:0, a meč je maltene rešen već posle osam minuta, kada su domaći golovima Donija imali dva gola prednosti.

Važan trijumf u borbi za opstanak ostvarila je Bolonja, koje je slavila u Firenci nad Fiorentinom 2:1, dodatno udaljivši "ljubičaste" iz borbe za Ligu šampiona.

Katanija Siniše Mihajlovića uspela je da dođe do boda u meču sa Sampdorijom, u kojoj je popularni Miha igrao četiri sezone (1994-1998).

I na kraju, meč koji je zatvorio ovo kolo Serije A odžan je u Napulju, gde je domaći Napoli igrao bez golova protiv Palerma. Bliži pobedi u južnjačkom derbiju bili su gosti, ali je Fabricio Mikoli u 23. minutu promašio penal.

Sa jednim bodom Napoli je preskočio Juventus na četvrtom mestu i sada ima 34 boda, jedan više od "stare dame", a 12 manje od lidera šampionata ekipe Intera, koja je u subotu odigrala 2:2 na gostovanju Bariju (video).