Izvor: Blic, 21.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi južnokorejski začin
Pola godine nakon lansiranja na Salonu automobila u Barseloni, na naše tržište stigla je obnovljena verzija južnokorejskog minija - „kia pikanto". Glavne dizajnerske promene vidljive su na prednjem delu karoserije i u kabini, dok je mehanika samo prilagođena aktuelnim zahtevima na polju ekologije.
„Pikanto" se nudi s dva benzinska i dizel motorom. Benzinci su četvorocilindrični i imaju radnu zapreminu 1,0 (63 KS) i 1,1 (65 KS), dok je dizel trocilindraš od 1,1 l (75 >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << KS) sa sistemom zajedničkog voda („komon-rejl"), turbo punjačem i direktnim ubrizgavanjem goriva. Prosečna potrošnja benzinaca je 4,9 i 5,0 l/100 km, a turbo dizela samo 4,2 litra na 100 kilometara pređenog puta.
Osnovna verzija („1.0 LX bejz"), koja je standardno opremljena ABS-om i uređajem za elektronsku distribuciju kočne sile (EBD), s uračunatim svim dažbinama košta 7.490 evra.






