Novi izazov – Shooting challenge

Izvor: Megafon.co, 19.Sep.2018, 11:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi izazov – Shooting challenge

Na strelištu Malča ovog vikenda novi izazov za ljubitelje adrenalina. U 11 sati 22. septembra startovaće  pucački izazov pod nazivom Shooting challenge.
„Shooting challenge je nova sportska disciplina, koja će od dvočlanih timova zahtevati spretnost, brzinu, preciznost i smisao za timsko delovanje. Disciplina u kojoj će dominirati upotreba različitih vrsta oružja; sopstvenog i oružja organizatora. Takmičari su obavezni da nastupe sa sopstvenim oružjem za ličnu bezbednost >> Pročitaj celu vest na sajtu Megafon.co << (pištolji i revolveri u kalibru 9 mm i većem), a ostalo oružje obezbedićemo mi“, poručuje organizator.
U igri je više poligona, sa postavljenim različitim metnim situacijama. Takmičari će imati slobodu u rešavanju zadate metne situacije, ali i obavezu da se međusobno dopunjuju, jer će biti uslovljeni obostranim aktivnostima. Bore se zajedničkim snagama za timski rezultat, a sve to uz maksimalne mere bezbednosti, koje su najbliže propisane pravilima praktičnog streljaštva.
Vlasta Stanojević, Safari klub – Foto – Dejan Marković

„Čvrsta ruka, vešto oko, psihička stabilnost, dupli trip, biće elementi koje moraju ispuniti dvočlane ekipe za vrhunski rezultat, koji će odlučivati moć elitnih timova u ovom delu Evrope“, kaže Vlasta Stanojević iz Safari kluba.
Biće to dolazak po dozu adrenalinana. Safari klub, klub sa najviše iskustva u ovakvim sportskim disciplinama, uz pomoć specifičnih meta i najmodernih sredstava za merenje vremena, skrojio je nov adrenalinski paket koji će predstavljati izazov za predstavnike elitnih jedinica, sportskih klubova, ali i sve one koji smatraju da imaju dovoljno veština da odgovore na ovaj izazov.
„Očekujemo da će novo oružje, kao i bord sponzora motivisati takmičare da učestvuju u ovoj sportskoj manifestaciji. Program je zamišljen kao zahtevna, uzbudljiva i adrenalinska sportska disciplina na kojoj će biti čast okititi se sportskim priznanjem, kako pojedinačnim tako i timskim. Broj ekipa biće ograničen, da bi se zadržala forma sportskog takmičenja“, zaključuju organizatori iz Safari kluba. Pokrovitelj manifestacije je grad Niš.

Nastavak na Megafon.co...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

KO JE SPREMAN? Startuje drugi „Shooting challenge“

Izvor: Večernje novosti, 19.Sep.2018

Čvrsta ruka, vešto oko, psihička stabilnost, dupli trip, biće elementi koje moraju ispuniti dvočlane ekipe za vrhunski rezultat, koji će odlučivati moć elitnih timova u ovom delu Evrope "Shooting challenge" je nova sportska disciplina, koja od dvočlanih timova zahteva spretnost,...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Megafon.co. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Megafon.co. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.