Izvor: B92, 01.Avg.2014, 12:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi granični prelaz sa Rumunijom
Beograd -- Granični prelaz izmedju Jaše Tomića i rumunskog mesta Fenj biće otvoren od 14. do 30. avgusta, svakodnevno od 7 do 19 časova, saopšteno je iz opštine Sečanj.
"Očekuje se da će do oktobra biti potpisan sporazum između ministarstava unutrašnjih poslova jedne i druge države o prekategorizaciji tri banatska prelaza sa rumunske strane, o čemu je već obavljen dogovor predsednika dveju vlada", naveo je portparol sečanjske opštine Marko Ivanišević, zadužen za poslove >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oko otvaranja graničnog prelaza.
Kako je istakao, očekuje se da će do tada biti stvorena mogućnost da prelaz Jaša - Fenj bude svakodnevno otvoren po 12 sati.
"Pomenuti sporazum je uslov za konkurisanje kod IPA fondova, što je u interesu obe strane koje su motivisane da poštuju predviđene rokove i iskoriste šansu da evropskim sredstvima izgrade infrastrukturu graničnih prelaza", ukazao je Ivanišević.
Otvaranjem graničnog prelaza između mesta Jaša Tomić i rumunskog Fenja put iz Beograda i Novog Sada za Temišvar skraćuje se za oko 50 kilometara.




