Izvor: B92, 10.Feb.2015, 16:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi dokazi u slučaju "kantrimen"
Početak suđenje Marku Milićevu koji je optužen da je svojim automobilom prošlog leta na Brankovom mostu udario Luku Jovanovića, odloženo je po peti put.
Ovoga puta odlaganje je tražio Milićev advokat kako bi se upoznao sa novim dokazima.
Prethodna četiri puta suđenje je odloženo zbog štrajka advokata.
"Postoji nekoliko CD-ova čija sadržina nije poznata sudiji i advokatima. Jedan od snimaka treba da bude snimak iz Pop Lukine ulice koji je osnov >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << veštačenja. Juče sam mogao da preuzmeme te snimke, ali svakako nije bilo dovoljno vremena za njegovu analizu", rekao je Ćasić u Trećem osnovnom sudu u Beogradu.
Dodao je da je odbrana pozvala tri nova veštaka koja će analizirati snimke u narednih sedam dana, pošto je suđenje odloženo za 24. februar.
"Ni našim branjenicima nije u interesu da se početak odlaže, jer se nalaze u pritvoru, ali nam je sada odlaganje neophodno", rekao je Ćasić.
Osim Milićeva, koji se tereti za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja i nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nesreći, optuženi su i Bratislav Vesović i Saša Janković.
Vesović, kum Marka Milićeva, tereti se za pružanje pomoći učiniocu posle izvršenja krivičnog dela, dok je taksista Saša Janković optužen zbog krivičnog dela neotklanjanje opasnosti.
Sudija za prethodni postupak Trećeg osnovnog sud sredinom septembra prošle godine, osudio je petoro Milićevih prijatelja koji bili sa njim u automobilu kada je udario Luku Jovanovića.
Oni su se nagodili sa tužilaštvom i uz priznanje krivice, osuđeni su na kazne kućnog zatvora od četiri do 10 meseci.
Milićev je 7. septembra deportovan iz Kine, gde se skrivao dok je bio u bekstvu.
U optužnici je navedeno da je vozio brzinom od 110 kilometara na sat kada je udario Luku Jovanovića na Brankovom mostu, kao i da je i nakon udesa nastavio da vozi brzinom veće od dozvoljene.
Ponovo odloženo suđenje Milićevu
Izvor: Mondo, 10.Feb.2015
Suđenje Marku Milićevu (34), vozaču "kantrimena" koji je optužen da je svojim vozilom usmrtio Luku Jovanovića (21) na Brankovom mostu prošle godine, danas je odloženo za 24. februar...Foto: Ilustracija: MUP Srbije/Guliver/Getty Images/John Moore..Suđenje, koje je ranije nekoliko puta odlagano...






