Izvor: RTS, 24.Nov.2008, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi bombaški napadi u Iraku
Najmanje 18 ljudi poginulo a 17 ranjeno u dva bombaška napada u Bagdadu. Među žrtvama najmanje 13 službenica iračke Vlade.
Od eksplozije bombe u istočnom delu Bagdada poginulo je najmanje 13 službenica iračke Vlade, a prema nezvaničnim podacima iračke policije povređeno je šestoro ljudi.
Bomba postavljena na ulici eksplodirala je rano jutros po lokalnom vremenu, u trenutku kada je prolazio autobus koji je prevozio zaposlene u iračkom Ministarstvu trgovine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
U bombaškom napadu koji je izvela žena samoubica sat kasnije, kod jednog od ulaza u dobro čuvanu Zelenu zonu u iračkom glavnom gradu, najmanje pet osoba je poginulo a 11 je ranjeno.
Žena je na sebi nosila skrivenu eksplozivnu napravu koju je aktivirala u trenutku kada je većina zaposlenih u iračkoj administarciji ili stranim ambsadama bila na putu za posao.
Američka komanda u Iraku saopštila je da su u napadu poginula dva iračka vojnika na kontrolnom punktu ispred ulaza u Zelenu zonu.
Ovo su bili najnoviji u seriji napada u iračkoj prestonici, u kojoj je nasilje značajno smanjeno, iako militanti pokazuju da su i dalje sposobni da izvedu akcije velikih razmera.








