Novi Meksiko: Dve osobe poginule u požaru, evakuisano 8.000 ljudi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Jun.2024, 07:04

Novi Meksiko: Dve osobe poginule u požaru, evakuisano 8.000 ljudi

Najmanje dve osobe poginule su u šumskim požarima na jugu američke savezne države Novi Meksiko, u kojem je vatra uništilila više od 1.400 kuća i drugih objekata.

Zbog elementarne nepogode evakuisano je oko 8.000 stanovnika iz planinskog turističkog naselja Ruidozo, navodi Rojters.

Nepoznati skeletni ostaci osobe pronađeni su na vozačkom sedištu izgorelog automobila, objavila je policija Novog Meksika.

Druga žrtva je identifikovana kao 60-godišnji Patrik Pirsun.

Manji požari gore na oko 220 kilometara južno od Albukerkija, glavnog grada ove savezne države, dodaje se.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dvije osobe poginule u požaru u Novom Meksiku, evakuisano 8.000 ljudi

Izvor: Nezavisne Novine, 20.Jun.2024

Najmanje dvije osobe poginule su u šumskim požarima na jugu američke savezne države Novi Meksiko, u kojem je vatra uništilila više od 1.400 kuća i drugih objekata.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.