Novčanik vraćen posle 60 godina

Izvor: Blic, 27.Feb.2010, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novčanik vraćen posle 60 godina

Jedan Amerikanac bio je više nego iznenađen kada mu je vraćen novčanik ukraden pre 60 godina.

Novčanik Henrija Lilanda pronašao je Džeri Buš, kada je pre četiri godine postavljao strujne instalacije u jednoj kući u mestu Džiniva-on-d-Lejk u Ohaju.

Liland, koji danas ima 81 godinu, ispričao je listu "Star-bikon" da mu je novčanik ukraden 1949. godine, kada je doputovao na vikend u Ohajo.

Buš je odmah pokušao da pronađe vlasnika, ali nije uspeo. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Njegova supruga ponovo je to pokušala nedavno i na internetu je pronašla Lilanda u Floridi.

Prošle nedelje, Džeri i Lien Buš otputovali su u Fort Majers na Floridi i Lilandu vratili novčanik.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Novčanik vraćen posle 60 godina

Izvor: Mondo, 27.Feb.2010

Jedan Amerikanac bio je više nego iznenađen kada mu je vraćen novčanik ukraden pre 60 godina.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.