Nova vozila za subotičku Hitnu pomoć

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Avg.2009, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova vozila za subotičku Hitnu pomoć

SUBOTICA - Dom zdravlja u Subotici dobio je četiri nova ambulantna vozila u okviru projekta Evropske unije i Ministarstva zdravlja Republike Srbije "Tehnička podrška reformi hitne medicinske pomoći u Srbiji".

U sklopu projekta Evropska Unija obezbedila je donaciju od 252 ambulantna vozila koja poseduju najmoderniju opremu u skladu sa evropskim standardima i normama.

Tokom sprovođenja projekta, kako je saopštilo Ministarstvo zdravlja Republike Srbije, trebalo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bi da bude uveden i evropski broj Hitne pomoći 112, a radiće se i na usvajanju novih uredbi i sistema koje bi trebalo da utiču na smanjenje broja pacijenata koji čekaju na transplantaciju organa.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.