Nova vozila u Zimskoj službi JKP Beograd put

Izvor: Glas javnosti, 12.Jan.2011, 07:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova vozila u Zimskoj službi JKP Beograd put

BEOGRAD - Javno komunalno preduzeće "Beograd put" nedavno je nabavilo deset specijalnih vozila za održavanje ulica drugog prioriteta u zimskim uslovima, koja će biti "testirana" sa prvim narednim snegom u Beogradu. Sa ovih deset vozila Zimska služba ima ukupno 45 multikara.

Prema rečima direktora Zimske službe JKP "Beograd put" Željka Maravića, na ovaj način obezbeđeni su uslovi da se lakše održavaju ulice drugog prioriteta, koje su najkritičnije zbog teške dostupnosti usled >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << većih padavina.

- Ovogodišnja novina jeste da se ulice prvog i drugog prioriteta čiste istovremeno i zbog toga je ova nabavka veoma važna. Očekujemo da u planu za sledeću zimsku sezonu broj ulica drugog prioriteta, koje su u našoj nadležnosti, bude povećan. Najveći problem u malim ulicama jeste nepropisno parkiranje, ali i to što naši kamioni zbog gabarita ne mogu da budu od koristi na takvim mestima. Zato su multikar vozila od velike važnosti za našu službu - istakao je Maravić.

Vozila su nemačke proizvodnje sa "euro 5" motorima i imaju punu zimsku opremu - raonike i rotacione posipače, koji imaju mogućnost za takozvano "mokro posipanje". Ovaj sistem, tačnije posipanje rastvora kalcijum-hlorida, omogućava da se deluje i na niskim temperaturama, do minus 17 stepeni.

Iz ovog predzeća najavljuju da će multikari moći da se koriste i u letnjem periodu jer imaju mogućnost da se na njih postave mini-cisterne, četke i druga oprema za održavanje ulica.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.