Izvor: Nezavisne Novine, 09.Jun.2017, 13:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nova velika uloga za Paćina
Američki glumac Al Paćino će u novom biografskom filmu reditelja Berija Levinsona igrati nekadašnjeg trenera fudbalskog tima univerziteta Pen stejt Džoa Paterna.
Film u produkciji HBO-a baviće borbom Paterna s posljedicama skandala sa seksualnim iskorišćavanjem maloljetnika u koji je bio upleten njegov asistent Džeri Sendaski.
Paterno, koji je trener s najviše pobjeda u istoriji koledž fudbala, otpušten je nekoliko dana poslije hapšenja Sendaskija 2011. godine >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << i umro je dva mjeseca kasnije u 85. godini.
U izvještaju univerziteta i istražnog tima koji je vodio bivši direktor FBI-ja Luis Fri zaključuje se da su Paterno i tri univerzitetska zvaničnika zataškavali navode koji su optuživali Sendaskija.
Njih trojica su u petak osudjeni na zatvorske kazne. Jedan od njih, bivši predsjednik univerziteta, najavio je žalbu na presudu.
Nastavak na Nezavisne Novine...







