Nova stranica bilateralnih odnosa između Srbije i Angole

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Feb.2020, 12:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova stranica bilateralnih odnosa između Srbije i Angole

Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković i predsednik parlamenta Angole Fernando da Piedad Diaš duš Santuš potpisali su danas u Beogradu Memorandum o razumevanju, čime je, po rečima predsednice srpskog parlemanta, otvorena nova stranica bilateralnih odnosa između dve zemlje.

Gojković je istakla da je za Srbiju veoma važno što ima iskrenog prijatelja na afričkom kontinentu i ukazala da joj je kolega iz Angole ponovio da ta zemlja neće priznati nezavisnost Kosova. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

"Angola poštuje teritorijalni integritet i suverenitet. Nije i neće menjati svoj stav u odnosu na takozvanu nezavisnost, odnosno neće priznati Kosovo kao zasebnu državu. Ostaće na strani Srbije i neće glasati protiv interesa naše države kada je u pitanju pokusaj tzv. Kosova da postane članica u međunarodnim organizacijama, kao što su UNESKO i Interpol”, rekla je Gojković.

Ona je dodala da Srbija i Angola imaju tradicionalno prijateljske odnose i da nikada nisu imale otvorena pitanja, što je važno za odnose u savremenim okvirima.

Takođe, zahvalila je predsedniku parlamenta Angole što joj je uručio poziv da dođe u uzvratnu posetu.

Predsednik Narodne skupštine Republike Angole Fernando da Piedad Diaš duš Santuš zahvalio je na pozivu da poseti Srbiju, navodeći da se danas podvlače dobri odnosi između dve zemlje i dva parlamenta.

"Odlazimo odavde prepuni nade za budućnost", rekao je on.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.