Nova ploča na spomenik Tesli

Izvor: RTS, 25.Okt.2010, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova ploča na spomenik Tesli

Na spomenik Nikoli Tesli u Beogradu postavljena nova ploča sa imenom i datumom rođenja poznatog naučnika. U poslednje dve godine sa tog spomenika ukradeni i original i kopija ploče.

Nova ploča sa imenom i datumom rođenja Nikole Tesle postavljena na spomenik istaknutom naučniku u beogradskom Bulevaru kralja Aleksandra. Ploča je napravljena od materijala koji se ne može pretapati.

Sekretar za kulturu grada Beograda Ivana Avžner je rekla da je ploča vizuelno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << identična prethodnoj i da je napravljena od materijala poznatog kao "hladna bronza", koji se ne može pretapati niti koristiti kao sekundarna sirovina.

"Nadamo se da će onemogućavanje korišćenja ploče za sekundarne sirovine sprečiti njenu krađu, jer su u poslednje dve godine sa ovog spomenika ukradeni i original i kopija ploče. Izrada nove ploče koštala je oko 80.000 dinara, dok je pre dve godine za izlivanje kopije na mestu ukradenog originala izdvojeno 93.000 dinara", rekla je Avžnerova.

Pored ploče na spomeniku Tesli, u maju ove godine ukradeni su i figura dečaka sa Čukur-česme i šest golubova sa fontane "Buđenje" na Kalemegdanu, podsetila je Ivana Avžner.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.