Izvor: B92, 29.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nobilo o presudi Blaškiću
Zagreb -- Anto Nobilo, branilac generala Tihomira Blaškića, izjavio je da je tom presudom redefinisana komandna odgovornost.
"Presuda je važna jer u tumačenje komandne odgovornosti uvodi razumniji standard... što pojednostavljeno znači da više nije dovoljno da je osoba zapovednik pa da je automatski odgovorna", rekao je.
Nobilo je, kako prenosi Hina, dodao da će "za Hrvatsku to biti zanimljivo i zbog slučaja Gotovina". Hrvatski general Ante Gotovina optužen je po komandnoj odgovornosti za zločine počinjene u akciji Oluja.
Nobilo je istakao da je važno imati na umu da Blaškić, iako proglašen krivim za nekoliko dela, nije kriv ni za jedno u kojem je neko ubijen.



