Niš: Er Srbija još daleko

Izvor: Večernje novosti, 24.Nov.2015, 16:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Niš: "Er Srbija" još daleko

NIŠ - Poslovni planovi "Er Srbije" još ne prepoznaju aerodrom "Konstantin Veliki" kao potencijalnu "stanicu", sa koje će njeni avioni prevoziti putnike u svet. Ali zbog brzog napredovanja u radu - po rečima rukovodstva niške vazdušne luke - izvesno je da će sa Nišave uskoro leteti mnoge druge, inostrane niskobudžetne kompanije. Iako postoji mogućnost da firme za avionski prevoz putnika - sa kojima srpska kompanija već posluje - počnu da sarađuju sa ovim niškim preduzećem, trenutno >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << je sve još "u magli"... - "Er Srbija" ima drugačiji koncept poslovanja, baziran na tome da poletanja obavlja isključivo sa prestoničkog aerodroma - objašnjava Vladica Đurđanović, direktor "Konstantina Velikog". Zasad, međutim, iz Niša lete samo dve niskobudžetne avio-kompanije - "Viz er" za Malme i Bazel, te ruski "Vind džet" do Moskve, tokom zimskih meseci. Po broju letova u odnosu na prethodni period, oboreni su svi rekordi, pa se očekuje da će do kraja 2015. usluge niškog aerodroma koristiti više od 30.000 putnika.

Nastavak na Večernje novosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.