Izvor: Večernje novosti, 24.Nov.2015, 16:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Niš: "Er Srbija" još daleko
NIŠ - Poslovni planovi "Er Srbije" još ne prepoznaju aerodrom "Konstantin Veliki" kao potencijalnu "stanicu", sa koje će njeni avioni prevoziti putnike u svet. Ali zbog brzog napredovanja u radu - po rečima rukovodstva niške vazdušne luke - izvesno je da će sa Nišave uskoro leteti mnoge druge, inostrane niskobudžetne kompanije. Iako postoji mogućnost da firme za avionski prevoz putnika - sa kojima srpska kompanija već posluje - počnu da sarađuju sa ovim niškim preduzećem, trenutno >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << je sve još "u magli"... - "Er Srbija" ima drugačiji koncept poslovanja, baziran na tome da poletanja obavlja isključivo sa prestoničkog aerodroma - objašnjava Vladica Đurđanović, direktor "Konstantina Velikog". Zasad, međutim, iz Niša lete samo dve niskobudžetne avio-kompanije - "Viz er" za Malme i Bazel, te ruski "Vind džet" do Moskve, tokom zimskih meseci. Po broju letova u odnosu na prethodni period, oboreni su svi rekordi, pa se očekuje da će do kraja 2015. usluge niškog aerodroma koristiti više od 30.000 putnika.
Nastavak na Večernje novosti...






