Nimfomanka stiže u domaće bioskope

Izvor: Blic, 02.Apr.2014, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Nimfomanka" stiže u domaće bioskope

Prvi deo filma kontroverznog reditelja i scenariste Larsa fon Trira, premijerno prikazan na Festu 2014, na redovnom bioskopskom repertoaru biće od 3. aprila.

“Ninfomanka” je divlja i poetična priča o životnom putu jedne žene od najranije mladosti do njene pedesete godine, ispričana kroz glavni lik, Džo koja sebe predstavlja kao nimfomanku.

Jedne hladne zimske večeri stari, šarmatni neženja Seligman pronalazi na ulici pretučenu Džo i odvodi je u svoj stan. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Dok joj previja rane, zapitkuje je o njenom životu i pažljivo sluša njenu razgranatu i višeslojnu priču prepunu asocijacija i incidenata.

Film je prvobitno bio zamišljen da se prikazuje u celini, ali je zbog dužine podeljen na dva dela. Prvi deo čini pet poglavlja - Sve o pecanju, Džerom, Gospođa H, Delirijum i Mala škola orgulja, i prate mladu Džo kroz njena prva seksualna iskustva, zadovoljstva, ali i bolna suočavanja sa posledicama njenih postupaka.

Svetska premijera necenzurisane, integralne verzije prvog dela filma u trajanju od 5 i po sati bila je u februaru ove godine na Berlinskom filmskom festivalu.

Autor čuvenih filmova „Kroz talase“, „Ples u tami“, „Dogvil“ još jednom je uspeo da šokira svet, ovoga puta neobuzdanim i kreativnim viđenjem seksualnog oslobođenja i nesputanosti.

Film je izazvao brojne polemike i nekoliko zabrana prikazivanja na velikom platnu, ali je pretežno pozitivno ocenjen od publike i kritike (Rotten Tomatoes 78%, IMDB 7.4/10, Metacritic 7.9/10).

„Nimfomanka“ je posle „Antihrista“ (2009) i „Melanholije“ (2011) poslednji film Larsa fon Trira u njegovoj takozvanoj „trilogiji depresije“.

Film je za starije od 18 godina.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

"Nimfomanka" ipak u bioskopima

Izvor: Akter, 03.Apr.2014, 09:47

Prvi deo filma "Nimfomanka" danskog reditelja i scenariste Larsa fon Trira, premijerno prikazan na Festu, biće od danas na redovnom bioskopskom repertoaru

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.