Nije vršio pritisak, sve karte su na stolu

Izvor: B92, 04.Jun.2021, 10:13

"Nije vršio pritisak, sve karte su na stolu"

Beograd -- Premijerka Srbije Ana Brnabić rekla je da je sa specijalnim izaslanikom SAD za Zapadni Balkan Metjuom Palmerom imala razgovor o pregovorima Beograda i Prištine.

Kako je kazala, razgovor je bio dug, dobar, iskren i da su "sve karte na stolu", te da njen sagovonik "nije vršio pritisak".

"Ne mislim da je realno da Beograd i Priština postignu dogovor do kraja godine.

U Prištini je veoma radikalna ideologija, ne samo da nisu spremni da razgovaraju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << o kompromisu nego ni da ispune ranije preuzete obaveze", rekla je danas Brnabić TV Pink, komentarišući Palmerovu izjavu da je "apsolutno moguće" da ove godine dođe do dogovora dve strane.

Ona je rekla da se ne može zaboraviti šta je preuzeto kao obaveza i da se krene sa nekin novim dijalogom kako to, navela je, govori kosovski premijer Aljbin Kurti kao da ranije ništa nije dogovoreno.

"Priština ima obavezu da implementira dogovoreno i da se formira Zajednica srpskih opština, to je međunarodna obaveza", istakla je Brnabić, navodeći da je to "crvena linija.

Kako je rekla, ona je na sastanku sa Palmerom, koji je zamenik pomoćnika državnog sekrera SAD, "podvukla" da je potpis na Briselski sporazum dala Evropska unija.

Na pitanje da komentariše tekst da je Palmer tražio od nje da obezbedi medijski pluralizam, Brnabić je rekla da je "bilo reči i tome ali očigledno oni imaju direktne insajdereske informacije", misleći na pisanje lista Danas.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Brnabić o razgovoru s Palmerom: Dobar i konstruktivan, nije vršen pritisak

Izvor: N1 televizija, 04.Jun.2021

Premijerka Ana Brnabić ne misli da je kompromisno rešenje za Kosovo moguće postići do kraja godine, iako bi volela da se to desi što pre.

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.