Izvor: Nezavisne Novine, 11.Avg.2018, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nevrijeme u Baru: Iz mora spaseno 13 osoba i 7 plovila

BAR - Bar je danas popodne pogodilo snažno nevremije koje je izazvalo ozbiljne probleme na plažama i u priobalju.

Iznenadno nevrijeme zahvatilo je barsku obalu od rta Ratac do Volujice, prenosi RTCG.

Tri broda Uprave pomorske sigurnosti, vratili su sa otvorenog mora 7 plovila i spasli 13 osoba.

Zahvaljući brzoj reakciji spasilačkih timova Uprave pomorske sigurnosti, nije bilo posljedica po ljude i plovila.

"Dvije osobe na čamcu u samoj marini >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Bar su spasene, jedna jedrilica kojoj je otkinut jarbol ostala je bez pogona jer se pokvario motor i ona je dotegljena do luke Bar", kazao je Žarko Lukšić iz Uprave pomorske sigurnosti.

Plovilo SAR3, kako dodaje, bilo je u kontroli pomorskog saobraćaja i u to vrijeme se vraćalo iz Ulcinja.

"Posada plovila je kod petrolejskog terminala Jugopetrola ispratila gumenjak sa četiri osobe i jednu jedrilicu sa dvije osobe", dodao je Lukšić.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.