Nevreme u Vojvodini

Izvor: RTS, 16.Jul.2011, 13:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nevreme u Vojvodini

Obilna i kratkotrajna kiša praćena jakom grmljavinom i gradom zahvatila je sinoć područje Vojvodine. Nevreme nije prouzrokovalo velike štete na poljoprivrednim parcelama.

Nevreme koje je protekle noći zahvatilo Vojvodinu, nije prouzrokovalo znatnije štete na poljoprivrednim parcelama.

Obilna ali kratkotrajna kiša praćena jakom grmljavinom i gradom, koja je u kasnim večernjim satima u petak padala na područjima srednje i južne Bačke i Banata osvežila je useve >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pogođene višednevnom sušom ali je bilo mestimičnih oštećenja u voćnjacima i vinogradima.

U atarima Bačkog Dobrog Polja i Zmajeva kao i u voćnjacima na području Vrbasa. grad veličine lešnika padao je s jakom kišom desetak minuta, a kolika je šteta načinjena tek treba da bude utvrđeno.

Pljuskovi praćeni gradom i jakim vetrom zahvatili su Kulu, Vrbas, Bačku Topolu, Kanjižu, Sentu, Novi Sad, Zrenjanin.

Pojedini delovi južne Bačke ostali su nekoliko sati bez električne energije.

Jače kiše bilo je i u srednjem i južnom Banatu, a osim koristi koju je donela žednim usevima nema podataka da je grad naneo veće štete biljkama.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.