Nestranačka ličnost na čelu šabačke bolnice

Izvor: Večernje novosti, 16.Okt.2013, 20:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nestranačka ličnost na čelu šabačke bolnice

ŠABAC - Imenovanjem neuropsihijatra dr Ljiljane Stanimirović za v.d. direktora Opšte bolnice u Šapcu, trebalo bi da je stavljena tačka na decenijsko strančarenje u ovoj značajnoj ustanovi. Predstavljajući novog rukovodioca, ovo je obećao predsednik Upravnog odbora i prvi čovek SPS Zoran Bortić, koji je tom prilikom odgovarao i na optužbe smenjene direktorke dr Zore Nikolić. Šabačka bolnica, od 2000. godine konstantno je predmet stranačke trgovine, a njeni direktori imali su neograničenu >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << moć, koja se pretakala i na osvojene glasove u lokalnom parlamentu. Poznavaoci prilika tvrde da je, na poslednjim izborima, šabački ogranak URS baš „uz pomoć zdravlja“ osvojio 11 od 69 mesta u Skupštini grada, i tako postao najvažniji partner demokratama. - Doktorka Ljiljana Stanimirović dobila je poverenje ministarstva da obavlja funkciju do izbora novog direktora, a nadam se i posle. Radi se o nestranačkoj ličnosti, sa dugogodišnjim stažom. Sedam godina je bila načelnik službe psihijatrije, dve i po predsednik stručnog saveta bolnice, tako da ne bi trebalo da se imalo sumnja da će svojim pregalaštvom podići ustanovu na viši nivo - rekao je Zoran Bortić.SLEDI ISTRAGA SA naznakom „hitno“, oglasila se u sredu i smenjena doktorka Nikolić, da „saopšti da je rešenje Ministarstva o svom razrešenju u potpunosti ispoštovala“, ali i da još jednom napomene da je Bortić, navodno, izneo niz neistina, za koje će „satisfakciju potražiti na sudu“. Sa druge strane, više puta prozivani Bortić, rekao je za „Novosti“, da će istraga koja je već u toku, „pokazati protiv koga će se voditi sudski postupak - da li protiv članova UO koji su ukazali na kriminal ili protiv odgovornih u bolnici“. Ipak, medije je više zanimala smena dr Nikolić, koja je predsednika UO, u međuvremenu, javno prozvala da je, navodno, nezakonito sazvao sednicu. Na ove optužbe, Bortić je ogovorio da se u svim koracima pridržavao Poslovnika o radu UO, što je praktično potvrdila i konačna odluka Ministarsva zdravlja o smeni i imenovanju novog v.d. direktora. - Nisu vam rekli da su dvoje članova UO iz redova zaposlenih oterali kući, čim su dobili poziv za sednicu. Nisu vam rekli ni da su jednog člana zastrašivali. Uprkos tome, od sedmoro ljudi koliko ima upravljačko telo, prisustvovalo je petoro, od kojih je četvoro glasalo „za“, a samo jedan je bio uzdržan. Takođe, nisu vam rekli ni da su naložili sazivanje Nadzornog odbora, kako bi pretresali odluku UO, na šta apsolutno nema pravo - rekao je Bortić. Prema njegovim rečima, UO je smenu dr Nikolić zatražio zbog čitavog niza uočenih mahinacija. Na prvom mestu je kršenje Zakona o javnim nabavkama, pa potom zloupotrebe u zapošljavanju, jer je mimo sistematizacije i znanja ministarstva i UO, za mesec dana primljeno 28 novih ljudi. Osvrćući se na politički deo ove priče, Bortić je rekao da „pojedinci pokušavaju da instruišu medije“, kako bi smenu Nikolićeve prikazali kao sukob socijalista i naprednjaka, koji su u Šapcu u opoziciji. Sve nabrojane mahinacije, kaže, počinila je dok je bila u URS, a to što je planirala da se, kaže, „zaštiti prebegom u SNS“ neće joj pomoći. - Niko ne sme biti zaštićen. Vlada Srbije i mi ovde rukovodimo se tim načelom i tako će i ostati. Uostalom, državni vrh i nadležna ministarstva upoznata su sa slučajem šabačke bolnice i verujem da će sve, vrlo brzo, izaći na videlo - zaključio je Bortić.

Nastavak na Večernje novosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.