Izvor: RTS, 13.Okt.2013, 16:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nesreća kod Tajlanda, 13 mrtvih
Pronađena tela 12 muškaraca i jedne žene za koje se smatra da su migranti sa broda, koji je plovio iz Mjanmara, u potrazi za poslom na Tajlandu.
Tajlandska policija pronašla je tela 12 muškaraca i jedne žene za koje se veruje da su migranti iz Mjanmara koji su bili u potrazi za poslom.
Tela su pronađena kod južne obale Tajlanda u provinciji Ranong. Veruje se da su migranti bili u brodu koji je potonuo u nevremenu u sredu prilikom ilegalne plovidbe do Tajlanda, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prenosi AP.
Na Tajlandu se nalaze stotine hiljada migranata iz susednog Mjanmara koji su spremni da rade i najniže plaćene poslove. Oni mogu da se registruju za legalan rad pod striktnim uslovima, ali mnogi od njih rade i ilegalno.
Policija je navela da nije poznato koliko je ljudi sa tog potonulog broda nestalo ili se spasilo, ali je uobičajeno da se takvim brodovima prevozi otprilike 30 ljudi.








