Izvor: Nezavisne Novine, 29.Jun.2017, 20:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neprimjerena ikonografija uoči koncerta Thompsona

NOVI TRAVNIK - Uprkos najvama organizatora Ivice Džambasa, da neće biti neprimjerene ikonografije na koncertu Thompsona u Novom Travniku - to ipak nije slučaj, barem nekih 90 minuta pred koncert.

"Što se tiče ikonografije - sva neprimjerena ikonografija biće uklonjena pri samom ulasku u dvoranu i oko dvorane", potvrdio je Ivica Džambas, organizator koncerta, nešto ranije za N1.

Iapk, jako puno mladih ljudi oko Gradske dvorane Novi Travnik, koji su na pragu punoljetstva >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << nosi zastave takozvane Herceg-Bosne i zastave HOS-a, na kojima piše "Za dom spremni".

Da li će organizatori dozvoliti ulazak u dvoranu, vidjećemo oko 21:00 sat - kada je najavljen početak koncerta pjevača Marka Perkovića Thompsona. Podsjećamo, načelnik Opštine Novi Travnik, Refik Lendo upozorio je da koncert nije dobar za ovo mjesto. Može srušiti sagrađeno povjerenje, toleranciju i suživot.

I organizatori i građani se nadaju da incidenata neće biti, a stotine policajaca i pripadnika sigurnosnih agencija obezbjeđuje događaj. U dvorani se očekuje do 3.000 ljudi.

@N1infoSA Novi Travnik:uoci koncerta kontroverznog M.P.Thompsona koji je uzburkao javnost u ovom mjestu-ikonografija, zastave... pic.twitter.com/CbowxBgZsd

(n1)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.