Izvor: Blic, 29.Jan.2013, 21:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neobični recital Stefana Milenkovića
Poznati violinista Stefan Milenković održaće svoj nastup 8. marta u Madlenijanumu. Na ovom koncertu nazvanom “Neobični recital Stefana Milenkovića” na klaviru će ga pratiti dugogodišnja saradnica Srebrenka Poljak.Sviraće dela Čajkovskog, Geršvina, Ravela a kako je sam rekao biće i nekih prijatnih iznenađenja.
Violinista Stefan Milenković svira od svoje treće godine. Svoju karijeru počeo je kao šestogodišnji dečak kada su ga nazvali “čudo od deteta“, a >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << do šesnaest godine imao je oko 1000 nastupa i brojne nagrade.
Danas je Stefan međunarodno priznat po izuzetnoj umetničkoj posebnosti. Njegovi nastupi na kojima osim sviranja voli da razgovara direktno sa publikom koncert učine veoma zabavnim i nikoga ne ostavljaju ravnodušnim.
Među njegovim brojnim međunarodnim nastupima uz orkestre ističu se nastupi uz Berlinski simfonijski orkestar, Helsinšku filharmoniju, Zagrebačku filharmoniju, Beogradsku filharmoniju, Orkestar Radio Francuske, Orkestar Bolshoi Teatra, Nacionalni Orkestar Belgije, Simfonijski orkestar države Sao Paolo u Brazilu, kao i Simfonijske orkestre Melbournea i Queenslanda u Australiji.
Posle završenih studija u Beogradu Stefan je otišao na prestižnu akademiju “Džulijard” (Njujork), a od nedavno je profesor violine na Sveučilištu Illinois (Urbana-Champaign).
Povezane vesti: Nemački kompozitor iz protesta razbio violončelo o pod Pako de Lusija s „Pantersima“ uživao do zore Veče modernog džeza na letnjoj sceni "Olimpa" Čari naše publike Balašević u Madlenijanumu
Koncert Stefana Milenkovića u Madlenianumu za 8.mart
Izvor: Studio B, 30.Jan.2013, 16:14
Najpopularniji srpski violinista Stefan Milenković održaće koncert pod nazivom "Neobičan resital Stefana Milenkovića" u Beogradu 8.marta u Madlenianumu. ..Na ovom koncertu uz klavirsku pratnju dugogodišnje saradnice Srebrenke Poljak Milenković će svirati dela Čajkovskog , Geršvina, Ravela,...







