Nemački milijarder izvršio samoubistvo

Izvor: RTS, 06.Jan.2009, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemački milijarder izvršio samoubistvo

Zbog finansijskih problema nemački milijarder Adolf Merkle izvršio samoubistvo. Biznismen preminuo kada ga je kasno sinoć udario voz. Na Forbsovoj listi bio rangiran kao 94. najbogatiji čovek na svetu.

Nemački milijarder Adolf Merkle, pogođen finansijskim previranjema i problemima da spasi svoje poslovno carstvo, izvršio je samoubistvo, saopštila je njegova porodica.

"Očajna situacija njegovih kompanija izazvana finansijskom krizom, prošlonedeljnim neizvesnostima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i njegova bespomoćanost da deluje, slomila je strastvenog porodičnog preduzetnika i on je oduzeo sebi život", navela je porodica.

Istražitelji u gradu Ulmu na jugu nemačke saopštili su da je 74-godišnji biznismen preminuo kada ga je kasno sinoć udario voz. Nema znakova da je još neko umešan, navode istražitelji.

Merkle je 2008. godine na Forbsovoj listi bio rangiran kao 94. najbogatiji čovek na svetu.

Porodica Adolfa Merklea kontroliše više nemačkih kompanija, uključujući cementaru Hajdelberg i farmaceutsku kompaniju Ratiofarm.

Merkleovo poslovno carstvo je poljuljano prošle godine usled lošeg investiranja u autoproizvođača Folksvagen.

Bankarski izvori navode da je njegova porodica izgubila stotine miliona evra u investicijama, dok je samo u deonicama u Folksvagenu izgubila oko 400 miliona evra.

Deonice u cemantari Hajdleberg su pale za pet odsto, sa 31,7 evra na 29,16 evra.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.