Nemačka: Ne prekidajte pregovore, Beograde i Prištino

Izvor: Vesti-online.com, 02.Okt.2013, 20:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka: Ne prekidajte pregovore, Beograde i Prištino

Ambasador Nemačke u Srbiji Hajnc Vilhelm izjavio je u sredu da bi prekid pregovora Beograda i Prištine bila jako loša odluka i da je uveren da će se pronaći kompromisno rešenje.

Hajnc Vilhelm

"Čuo sam za odluku Prištine, čuo sam i za nameru premijera Srbije Ivice Dačića da upozori Brisel da bi Beograd mogao da prekine pregovore sa Prištinom. To bi bilo veoma loše u ovom trenutku", rekao je Vilhelm novinarima na prijemu u nemačkoj rezidenciji povodom dana >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ujedinjenja Nemačke.

Vilhelm je istakao i da je uveren da će narednih dana ipak biti pronađeno kompromisno rešenje.

Takozvana vlada samoproglašenog Kosova odbila je ranije danas zahtev premijera Srbije Ivice Dačića da poseti Kosovo, a Dačić je upozorio Brisel da će prekinuti učešće u pregovorima ako Priština ne bude dozvoljavala srpskim zvaničnicima da posećuju Kosovo do kraja kampanje za kosovske lokalne izbore, zakazane za 3. novembar.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.