Izvor: B92, 04.Maj.2018, 20:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Nema otrova u reci Savi"
Agencija za zaštitu životne sredine potvrdila je da nema otrovnih materija u reci Savi posle izlivanja velike količine kreča u Fabrici sode nedaleko od Tuzle.
Međutim, kako se najavljivalo, opasne materije trebalo je da stignu u reku Savu tokom noći i postavlja se pitanje šta nas očekuje narednih dana.
“Ne očekuju se gotovo nikakve posledice po živi svet nizvodno od izlivanja mesta izlivanja”, rekao je Dragan Isailović iz Šabačkog vodovoda.
Opširnije u video-prilogu…
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.




















