Izvor: B92, 25.Feb.2012, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nelson Mendela se oseća bolje
Johanesburg -- Bivši južnoafrički predsednik Nelson Mendela je u stabilnom stanju nakon što je izvršena "dijagnostička procedura", pošto je primljen u bolnicu.
Mendela je doveden u bolnicu zbog stomačnih problema.
Kako je saopšteno iz južnoafričke vlade, bivši lider trebalo bi da do ponedeljka napusti bolnicu, prenosi Rojters.
Iz Kancelarije predsednika Južne Afrike Jakoba Zume saopšteno je da Mendela ima dugogodišnje stomačne probleme i da lekari >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smatraju da mu je potrebno specijalističko medicinsko lečenje, prenela je agencija AFP.
Mendela se poslednji put pojavio u javnosti na finalu Svetskog fudbalskog prvenstva čiji je domaćin bila Južna Afrika, u julu 2010. godine.
Dobitnik je Nobelove nagrade za mir 1993. godine, a godinu dana ranije izabran je za prvog crnog predsednika države i bio na čelu Južne Afrike do 1999. godine, kada je podneo ostavku.
Nelson Mendela u bolnici
Izvor: Nezavisne Novine, 25.Feb.2012
JOHANESBURG - Bivši predsjednik Južnoafričke Republike Nelson Mendela primljen je danas u bolnicu radi tretmana "dugotrajnog bola u grudima", saopštila je vlada Južnoafričke Republike.
Nelson Mandela u bolnici
Izvor: Vostok.rs, 25.Feb.2012
25.02.2012. -..Bivši predsednik JAR Nelson Mandela je hospitalizovan. Danas je smešten u bolnicu Johanesburga, žaleći se na bolove u predelu stomaka, javljaju lokalni mediji...Nelson Mandela je dobitnik Nobelove nagrade za mir, aktivan borac za ljudska prava u periodu aparthejda, za šta je 27 godina...





