Nebezbedan suplement Oksi elit pro

Izvor: B92, 12.Feb.2014, 16:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nebezbedan suplement Oksi elit pro

Beograd -- Ministarstvo zdravlja saopštilo je da dijetetski suplement "Oksi elit pro" (OxyElite Pro), koji se proizvodi u SAD, nije bezbedan za upotrebu.

U saopštenju Ministarstvo je navelo da je putem sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje dobilo "informaciju o nebezbednom proizvodu dijetetskom suplementu 'OxyElite Pro' (90 kapsula, upotrebljivo do 31. decembra 2015), proizvodjača USP Labs, LLC, 10761 King William Dr, Dallas, 75220-2445, United States".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Kako se navodi, Američka agencija za hranu i lekove prijavila je moguće neželjene reakcije tog dijetetskog suplementa, sa simptomima akutnog hepatitisa - 22 hospitalizovana pacijenta i jedan preminuo u SAD, kao i da su preduzete mere dobrovoljnog povlačenja proizvoda sa tržišta.

Dijetetski suplement "Oksi elit pro" nije upisan u bazu podataka Ministarstva zdravlja i nije dozvoljen uvoz i promet tog proizvoda na tržištu Srbije, piše u saopštenju.

Ministarstvo je istaklo da potrošači koji taj proizvod nabavljaju putem interneta to čine na sopstvenu odgovornost.

Taj proizvod se reklamira kao proizvod za maksimalnu pomoć kod sagorevanja masnih zaliha.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Nebezbedan dijetetski suplement iz SAD

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Feb.2014

Ministarstvo zdravlja saopštilo je danas da dijetetski suplement "Oksi elit pro", koji se proizvodi u SAD, nije bezbedan za upotrebu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.