Ne verujem u povratak Miloševića

Izvor: B92, 11.Mar.2014, 14:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ne verujem u povratak Miloševića"

Beograd -- Prijatelj porodice Slobodana Miloševića, Dragan Hadži Antić, izjavio da ne veruje da će premijer Dačić omogućiti povratak članovima njegove porodice u Srbiju.

"On (Ivica Dačić) imao je prilike toliko godina da to uradi, pa nije uradio, kao što nije ništa uradio da se Miloševiću da penzija koja mu po zakonu pripada", rekao je Antić agenciji Beta.

Dačić je ranije danas rekao novinarima da "posle 14 godina treba konačno da se zna" da li porodica Miloševića >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << može da se vrati u Srbiju i naglasio da to nije političko nego pravno pitanje.

"Ne verujem da će se to dogoditi, niti bih savetovao njima da se vrate u Srbiju, zbog njihove bezbednosti", istakao je Antić, koji je bio jedan od organizatora Miloševićeve sahrane.

On je kritikovao lidera socijalista što ni ove godine nije obišao grob Miloševića i naglasio da je SPS trebalo da održi skup u Požrevcu povodom godišnjice smrti bivšeg lidera.

Antić je rekao i da je "zapanjen" izjavom Dačića povodom godišnjice ubistva premijera Zoranda Đinđića. "Naravno da ne odobravam ubistvo premijera, ali zapanjen sam zato što on (Ivica Dačić) smatra da je to najveća žrtva koju je dao Zoran Đinđić. A šta je sa žrtvom osnivača njegove partije koji je ubijen u Hagu?!", rekao je Antić.

Danas se navršava osam godina od smrti nekadašnjeg predsednika Srbije i SR Jugoslavije Slobodana Miloševića, koji je preminuo u pritvorskoj jedinici Haškog tribunala.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.