Ne mešamo se u pitanje Katalonije

Izvor: B92, 09.Jan.2014, 14:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ne mešamo se u pitanje Katalonije"

Tanjug -- Austrija ne želi da se meša u spor zbog referenduma o nezavisnosti Katalonije, potvrdio je šef austrijske diplomatije Sebastijan Kurc.

"To je odluka koja treba biti doneta u toj zemlji", poručio je Kurc u izjavi APA povodom spora u Španiji.

Austrija podržava direktnu demokratiju, jer ona vodi ka jasnim odlukama i snažnijem bavljenju građana političkim sadržajem, ali prema njemu, vezano za ovaj slučaj, nije na Austriji da se meša u unutrašnjopolitička >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pitanja drugih zemalja.

Takođe je iz kabineta austrijskog kancelara poručeno da se radi o „unutrašnjem španskom pitanju“, u koje Austrija ne želi da se meša.

Katalonski premijer je uputio pismo EU i premijerima svih zemalja članica EU u kojem ih je zamolio za podršku planu za održavanje referenduma o nezavisnosti u novembru.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

"Ne mešamo se u pitanje Katalonije"

Izvor: RTV Pink, 09.Jan.2014

. . . Austrija ne želi da se meša u spor zbog referenduma o nezavisnosti Katalonije, potvrdio je šef austrijske diplomatije Sebastijan Kurc. .

Nastavak na RTV Pink...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.