Izvor: B92, 24.Dec.2014, 14:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ne kupujte pirotehniku na ulici...
MUP je apelovao na građane da ne kupuju pirotehnička sredstva od neovlašćenih i nestručnih osoba i na mestima koja za to nisu predviđena i odobrena.
Pirotehnička sredstva ne treba kupovati na mestima poput pijaca, uličnih tezgi, buvljaka i kod uličnih prodavaca koji nedozvoljeno prodaju pirotehnička sredstva.
MUP u saopštenju podseća da je zakonom izričito zabranjena upotreba pirotehnike u zatvorenom prostoru i na javnim mestima gde se okuplja veći broj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osoba, kao i prodaja pirotehničkih sredstava maloletnim osobama.
"Napominjemo da izvođenje vatrometa mogu vršiti samo za to ovlašćena pravna lica na odobrenoj lokaciji, uz rešenje koje je izdalo MUP", navodi se u saopštenju.
Oni podsećaju i da usled nepravilne upotrebe pirotehnike može doći do teških povreda sa trajnim posledicama po zdravlje, nastanka požara i eksplozija, uznemiravanja građana i narušavanja javnog reda i mira.
Ovlašćena službena lica MUP aktivno sprovode sve mere i aktivnosti u skladu sa zakonom kako bi se sprečila neovlašćena prodaja i upotreba pirotehničkih sredstava.
"Napominjemo da će fizička i pravna lica koja neovlašćeno prodaju pirotehnička sredstva biti sankcionisana u skladu sa zakonom, a pirotehnička sredstva biće im oduzeta", ističe se u saopštenju.












