Nasilnike će izbacivati iz stanova!

Izvor: Mondo, 05.Avg.2015, 10:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nasilnike će izbacivati iz stanova!

Ministar policije Nebojša Stefanović izjavio je da se u saradnji sa poverenicom za ravnopravnost radi na novom zakonskom modelu po kojem bi nasilnik bio izbačen iz stana bez obzira na to ko je vlasnik.

Foto: iStock

"Onda žrtva makar ima mir i ne mora da razmišlja da li će nekoga da prijavi, jer posle nema gde da živi", rekao je Stefanović novinarima komentarišući poslednji slučaj nasilja u porodici.

Upitan da li je zadovoljan dogovorom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i saradnjom sa Republičkim javnim tužilaštvom u vezi sa sprečavanjem nasilja u porodici, Stefanović je rekao da je saradnja izuzetna podsećajući da je formiran tim koji preduzima sve mere na sprečavanju nasilja.

"Preduzimamo sve, odmah proveravamo lica, zadržavamo na razgovoru, uzimamo oružje...Radimo sve da ne dođe do najtežih posledica", rekao je Stefanović.

On je najavio novu sistematizaciju koja će omogućiti novu organizacionu celinu u kriminalističkoj policiji koja će se baviti sprecijalno nasiljem u porodici.

Ministar je takođe apelovao na sve žene da prijave nasilje "posle prvog, a ne posle desetog puta", i dodao da će MUP, tužilaštvo i država reagovati na te prijave.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Stefanović: Nasilnike će izbacivati iz stana

Izvor: Studio B, 05.Avg.2015

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je da se u saradnji sa poverenicom za ravnopravnost radi na novom zakonskom modelu po kojem bi po ugledu na austrijski model nasilnik bio izbačen iz stana bez obzira na to ko je vlasnik..."Onda žrtva makar ima mir i ne mora da razmišlja da...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.