Nasilne demonstracije i u Denveru: Automobil među demonstrante, upotrebljeno oružje, ima ranjenih... VIDEO

Izvor: B92, 26.Jul.2020, 11:41

Nasilne demonstracije i u Denveru: Automobil među demonstrante, upotrebljeno oružje, ima ranjenih... VIDEO

Nasilne demonstracije protiv policijske brutalnosti i rasisne nepravde održane su i u Denveru u državi Kolorado, izvestio je danas AP.

Prema pisanju medija, automobil je uleteo u masu demonstranata, a jedan čovek je upucan tokom protesta u denverskom pregrađu Aurora.

Lokalna policija je saopštila da je automobil uleteo i prošao kroz masu demonstranata na autoputu I-225, a jedan demonstrant je ispalio hice iz vatrenog oružja i ranio najmanje jednu osobu koja je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << potom preneta u bolnicu i trenutno je u stabilnom stanju, van životne opasnosti.

Vozilo je potom odšlepovano na forenzičku analizu, a vlasti su proglasili nezakonito javno okupljanje i naredile demonstrantima da se raziđu.

U predgrađu Denvera Aurori demonstracije su počele zbog ubistva iz nehata osumnjičenog Afroamerikanca Elajdže Meklejna (23), koga je policija privela dok se vraćao kući s posla, da bi mu potom lekar hitne pomoći, na zahtev policije, administrirao injekciju za smirenje koja je, pokazalo se nešto kasnije, bila smrtonosna.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.