Najmanje 23 tela nađena u Meksiku

Izvor: B92, 18.Avg.2013, 00:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najmanje 23 tela nađena u Meksiku

Morelija -- Najmanje 23 tela pronađena su na zapadu Meksika, gde su se često sukobljavali narkokarteli, samoorganizovani građani i federalne snage bezbednosti.

Kako je saopšteno iz kancelarije tužioca savezne države Mikoakan, devet leševa je nađeno vezanih ruku na jednom napuštenom imanju, kod grada Buenavista Tomatlan.

Ova zona kraj granice sa saveznom državom Halisko je konfliktna od ove godine. Tamo su se građani samoorganizovali kako bi se odbranili od narkokartela >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zvanog "Vitezovi templari", koji kontroliše te delove Meksika putem nasilja i iznude.

Neke od ovih naoružana grupa građana podržava suparnički kartel, "Halisko - nova generacija", koji se s "Vitezovima templarima" bori za teritoriju.

Tužioci smatraju, prema znakovima na leševima, da su ubijeni bili članovi "Vitezova templara".

Vlasti u državi Gerero su saopštile da su pronašle 14 tela. Pet leševa u gradu San Miguel Totolapanu je pronađeno u uniformama i s teškim oružjem u jednom kamionetu. Tela još tri mlade osobe s prostrelnim ranama su pronađena u tom gradu.

Blizu kolonijalnog turističkog grada Tasko u jednoj masovnoj grobnici pronađeno je šest tela u stanju raspadanja.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.