Najgore je tek pred nama

Izvor: B92, 20.Apr.2020, 20:23

"Najgore je tek pred nama"

Generalni direktor Svetske zdravstvene organizacije Tedros Adanom Gebrejesus izjavio je danas da najgore tek predstoji u epidemiji novog koronavirusa.

Gebrejesus je izdao novo upozorenje u trenutku kada mnoge zemlje počinju da ublažavaju restriktivne mere uvedene radi suzbijanja korona virusa.

On nije precizirao tašto veruje da bi mogla da se pogorša situacija u vezi s epidemijom tokom koje je, bar prema zvaničnim podacima, zaražano gotovo 2,5 miliona ljudi, od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kojih je umrlo više od 168.000.

"Verujte nam. Najgore je tek pred nama. Sprečimo ovu tragediju. Mnogi ljudi još ne razumeju ovaj virus", rekao je Gebrejesus novinarima u Ženevi.

On je naveo da se ovakva pandemija dešava prvi put u sto godina i da podseća na takozvanu 'špansku groznicu' iz 1918. koja je ubila do 100 miliona ljudi.

"Ali sada imamo tehnologiju, možemo da sprečimo katastrofu, možemo da sprečimo takvu vrstu krize", dodao je Gebrejesus.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Direktor SZO: Najgore tek predstoji u epidemiji novog korona virusa

Izvor: Danas, 20.Apr.2020

Generalni direktor Svetske zdravstvene organizacije Tedros Adanom Gebrejesus izjavio je danas da najgore tek predstoji u epidemiji novog korona virusa.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.