Izvor: Blic, 31.Mar.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji u deceniji

Najbolji u deceniji

Na Beogradskom sajmu danas se otvara Međunarodni salon automobila, verovatno najbolji domaći auto-šou u poslednoj deceniji. Na izložbi koja se priređuje po 39. put pojaviće se preko 520 izlagača, od toga oko 170 iz 27 stranih zemalja. Prema kalendaru OICA (Međunarodno udruženje proizvođača motornih vozila), Salon se ove, kao i svake parne godine, vodi kao izložba komercijalnih vozila, ali automobili su ipak u centru pažnje. Štaviše, Salon će >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ove godine biti daleko zanimljiviji nego prethodnih. Pored automobila koji su već na tržištu i više noviteta, videćemo i nekoliko prototipova i trkačkih bolida, što nismo odavno. Neki izlagači su povećali prostor na kojem izlažu i zauzeli bolje pozicije, a veliki broj štandova stigao je iz inostranstva. U najvećoj hali, rezervisanoj za strane automobile, više gotovo da nema malih štandova jer su veliki izlagači zauzeli skoro sav prostor, a neki od njih morali su da se zadovolje halom 14.

Zvezda 39. salona automobila je novi 'mercedes C klase' koji se dosada nije pojavio ni na jednom sajmu u svetu. Sa ženevske premijere dolazi potpuno novi 'micubiši pajero”, kao i podmlađeni 'suzuki vagon R+”. Ljubitelji velikih limuzina uživaće u 'pežou 607” i 'roveru 75”, među terencima se ističe BMW X5, a za obožavaoce mini venova tu je 'Sitroenov” novitet 'pikaso”. Za neke automobile pojavljivanje na Sajmu označava i početak prodaje na našem tržištu, kao što je recimo slučaj sa 'škodom fabijom” i novom 'daevu nubirom”. Za našu publiku, novost su marke 'seat” i 'oka”. Veliku pažnju privući će redizajnirani 'jugo' i 'florida' koji bi trebalo da se pojave na tržištu početkom sledeće godine. Najavljeni 'krajsler PT kruzer” nažalost nije stigao u Beograd, ali tu je novi 'krajsler neon”.

Salon se zatvara u nedelju, 9. aprila; hale su petkom i subotom otvorene za posetioce od 11 do 21 čas, a ostalim danima od 11 do 20 časova. Cena ulaznice je 30 dinara. V. Lesnikov Novi partneri

Tri ogromna posla sklopljena su tokom prošle nedelje u auto-industriji. Najpre je stigla vest da je grupacija 'Dajmler Krajsler' kupila manjinski udeo (34 odsto) 'Micubišija' za 2,1 milijardu dolara. Zatim je objavljeno da 'Folksvagen' na velika vrata ulazi u proizvodnju teretnih vozila. Za 3,2 milijarde maraka postali su većinski vlasnik švedske 'Skanije'. Najzad, za 11. april zakazana je trojna transakcija u kojoj će japanski 'Nisan' prodati 'Dženeral motorsu' svoj udeo u 'Fudžiju', firmi koja proizvodi automobile 'subaru'.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.