Izvor: RTS, 13.Dec.2018, 11:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nagrada profesorki iz Pančeva
Gimnazija „Uroš Predić” deset godina učestvuje u projektu Gete instituta „Škole partneri budućnosti” koji podržavaju Ministarstvo inostranih poslova Nemačke i naše Ministarstvo prosvete. Od 62 profesora iz 35 država, koji su učestvovali u ovom projektu, nagrađeno je desetoro najboljih, među njima i profesorka iz Pančeva.
Projekat
„Škole partneri budućnosti” zamišljen
je kao podrška >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << učenju i afirmaciji
nemačkog jezika u školi. Učenici pančevačke Gimnazije „Uroš Predić” do sad pripremili brojne projekte
iz oblasti ekologije, napravili su onlajn
novine, pišu knjige i učestvuju na likovnim, književnim i filmskim konkursima.
Pančevački gimnazijalci učestvuju i u međunarodnoj razmeni đaka
preko Gete instituta i do sad su ostvarili
izuzetnu saradnju sa školama u Japanu
i Indiji.
„Postali
smo veliki prijatelji, družimo se i u
martu ćemo opet ići u Japan”, kaže Radmila Nikolić. „Dva puta su
oni dolazili u Pančevo i naša saradnja
i stečeno iskustvo imaju neprocenjivu
vrednost. Jezik naše komunikacije je
nemački.”
Ambasador
Nemačke u Srbiji Tomas Šib koji je uručio
nagradu profesorki Nikolić bio je veoma
zadovoljan, jer je primetio da učenici
koji su mu prezentovali svoj dosadašnji
rad uče nemački jezik ne zato što moraju,
već što ga vole. Rekao im je da nastave
tako i dalje, jer za to postoji mnogo
praktičnih razloga:
„Obišao
sam gradilište nove kompanije CDF u
vašem gradu, a u Srbiji već imamo više
od 400 kompanija iz Nemačke i taj pozitivni
trend će se nastaviti. Upravo te kompanije
su zainteresovane da zaposle ljude koji
pored toga što su stručni znaju i nemački
jezik.”
Gete institut omogućava učenicima Gimnazije
„Uroš Predić” da polažu nemački jezik
za više nivoe po standardima Evropske
unije, a mnogi od njih zajedno sa profesorima
odlaze i na stručno usavršavanje u Nemačku.














